ТАЛАНОВИТА МОЛОДЬ АВДІЇВКИ ОБ’ЄДНАЛАСЬ У ТВОРЧОМУ ПРОЄКТІ «РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП»

Яскраве дійство – виставу «Різдвяний вертеп», яку підготували місцеві активні й патріотичні підлітки, відвідали сьогодні в.о. керівника Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Євген Удовенко, заступники керівника Юлія Котова та Сергій Легенький. До перегляду спектаклю долучилися також інші мешканці Авдіївської громади й бійці ППОП «Київ».

Вистава від авдіївської молоді – це спільний проєкт представників усіх роїв, які беруть участь у військово-патріотичній дитячо-юнацькій грі «Сокіл» («Джура»). Зазвичай суперники, сьогодні ці хлопці й дівчата згуртувалися у творчому пориві, аби подарували глядачам оригінальну виставу і гарний настрій. Родзинками вистави стали музичні номери: дівочий спів а капела, сучасне реп-виконання від хлопців, а також пісні колективу «Смайлики» 2-ї опорної школи, які торкалися душі і створювали атмосферу свята.

Виступ авдіївських школярів вийшов напрочуд цікавим і веселим. Присутні підтримали талановиту молодь бурхливими оплесками.

Керівництво міста захоплено подякувало школярам, зізнавшись, що не очікувало аж настільки чудової вистави, і подарувало підліткам солодощі.

14 січня православні віруючі відзначають день пам'яті святителя Василія Великого. Це свято має безліч назв: Щедрий вечір, Старий Новий рік, день Меланки або свято Василя.

Історія і звичаї свята

Святий Василь народився на території сучасної Туреччини в місті Кесарія в 329 році в знатній родині. Святий отримав гарну освіту. У зрілому віці він став аскетом і священником, а незадовго до смерті став єпископом Кесарії. Святий Василій закликав народ любити ближніх, допомагати біднякам і відкидати єресь.

Святкування дня Василя починається ще напередодні дати, в Щедрий вечір 13 січня. Діти і молодь у цей день ходять до сусідів і колядують. Популярна розвага на Щедрий вечір - переодягання в козу і розігрування жартівливих сценок.

Наші предки вважали святого Василя покровителем свиней. 14 січня прийнято подавати на стіл запечене порося. За обідній стіл запрошують всю сім'ю. Готують також і інші страви зі свинини.

Хлопчики і чоловіки 14 січня посівають: ходять по домівках, розсипають зерно і бажають здоров'я господарям. Дівчата, особливо незаміжні, 14 січня поводили ворожіння. У церкві в Василів день проводяться богослужіння та літургії.

Що не можна робити в день Василя:

•    Не можна посівати жінкам.
•    14 січня жінка не повинна заходити першою в будинок.
•    Не можна рахувати дрібні купюри і монети – це обіцяє бідність.
•    У цю дату не варто віддавати борги.
•    Заборонено займатися рукоділлям.
•    Виносити сміття в цей день - погана прикмета.