16 днів проти насилля

З 25 листопада по всій Україні стартувала щорічної Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля» до якої долучився Авдіївський міський центр соціальних служб, акція буде проходити до 10 грудня.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

Детальніше...

Як боротися з насиллям в дитячому середовищі

Авдіївський міський центр соціальних служб продовжує проводити профілактичну роботу з попередження девіантної поведінки серед дітей шкільного віку.
Сьогодні психолог Центру відвідала класну годину учнів 6-В класу Авдіївської загальноосвітньої школи №6. У ході спілкування з дітьми психолог розповіла школярам, як протидіяти насиллю та не допускати булінг у дитячому середовищі.
За основу спілкування з дітьми була узята ситуаційна гра. Дітям було запропоновано уявити себе в різних ситуаціях цькування та описати, що вони будуть робити. Наприклад: До дітей у клас прийшов новий учень. Йому важко дається навчання у перші дні в новому колективі. Тому деякі діти з нього насміхаються. Що ти зробиш у цій ситуації?

Детальніше...

Робота з родинами опікунів/піклувальників

Психолог Авдіївського міського центру соціальних служб продовжує соціальний супровід родин в яких виховуються під опікою/піклуванням діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Найважчим зазвичай є перший рік перебування дитини в родині. Частіше за все опікун до кінця не розуміє, які проблеми чекають його після влаштування дитини в родину. Дорослі вважають що дитині достатньо дати тепле ліжко, гарячу їжу, забезпечити необхідним і дитина буде щаслива. Але завжди є «АЛЕ»!

Детальніше...

Як правильно карати дитину

Останнім часом до психолога та фахівця Авдіївського міського центру соціальних служб часто звертаються батьки неповнолітніх дітей з таким неоднозначним питанням: Як правильно карати дітей якщо вони не слухаються? З метою попередження насилля в родині дорослим надаються необхідні рекомендації.
 Суперечливе питання, адже дехто зауважить, що дітей узагалі не можна карати. Та чи можливо виховати зрілу особистість, не разу не покаравши дитину? На думку психологів, покарання — це необхідний процес виховання. Тут важливу роль відіграє усвідомлення його суті, щоб дитина зрозуміла свою провину, а не в тому, щоб дорослим виплеснути свої емоції, як це зазвичай трапляється.
 Як не дивно звучить, але покарання також має свої правила. Щойно ваша дитина провинилася, дисциплінуйте спочатку себе. У результаті власної неврівноваженої поведінки батьки ненавмисне ображають особистість малюка і принижують його. Цього у жодному разі не можна робити. Не можна придумувати покарань у вигляді позбавлення фізичних чи емоційних потреб (наприклад, залишити дитину без сніданку або припинити з нею спілкуватися, начебто образилися на неї). А ось позбавлення солодощів як покарання допускається. Не можна лякати малюка тим, що у разі непослуху його віддадуть бабаєві (міліції, чужій тітці та ін.). Це вкрай неприємно для психіки і формує в дитячий уяві думку, що вона, дитина, взагалі не потрібна.

Детальніше...

Інформаційна робота

Фахівці Авдіївського міського центру соціальних служб проводять інформаційну роботу для батьків, які виховують неповнолітніх дітей з метою збереження або налагодження психологічного клімату в родині.

Детальніше...

Рейди до родин СЖО

Фахівці Авдіївського міського центру соціальних служб продовжують проводити планові рейди до родин, які опинились у складних життєвих обставинах.
На початку цього тижня було відвідано родини, які знаходяться під соціальним супроводом Центру.

Детальніше...

Інформування населення

 

Авдіївський міський центр соціальних служб долучився до інформаційної кампанії щодо реформування ринку газу - оновлення правил газопостачання. Наразі ведеться інформування отримувачів соціальних послуг Центру про те що до 29 листопада 2020 року кожен клієнт має перейти до будь-якого комерційного постачальника газу.
Змінити постачальника газу можна легко навіть через Інтернет. Для цього достатньо просто надіслати постачальнику газу заяву на приєднання та копії документів (паспорта, ІПН, права власності або розпорядження житлом) та вказати EIC-код («персональний газовий номер» об’єкта газопостачання. EIC-код містить 16 символів — літери та цифри.)

Детальніше...

Сімейні форми виховання

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. «З родини йде життя людини», – говорить народна мудрість. Тут дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у великий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.
На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Детальніше...

Робота з осудженими

Авдіївський міський центр соціальних служб продовжує роботу в консультаційному пункті для суб’єктів Авдіївського міського сектору пробації

Цього понеділка фахівцем центру було проведено роботу з суб’єктами пробації молодіжного віку, була порушена тема «Насилля в родині та насилля за ознакою статі». Також осудженим була надана консультація «Правила поведінки під час COVID-19», розповсюджені листівки з інформацією про симптоми вірусу та правила поведінки, якщо людина хвора.

Детальніше...

Рейди в родини СЖО

Соціальні служби міста спільно з поліцією продовжують роботу в направленні допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах.
На цьому тижні представники служби у справах дітей, центру соціальних служб та поліції відвідали родини СЖО в яких виховуються неповнолітні. Фахівці провели профілактичну роботу в направленні належного виконання батьківських обов’язків, перевірили умови проживання дітей та їх виховання, в котре нагадали про дотримання правил безпеки під час карантину COVID-19.

Детальніше...

Популяризація сімейних форм виховання

Авдіївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує інформаційну роботу в направленні популяризації сімейних форм виховання.
На цьому тижні фахівець Центру провів інформаційну роботу у Авдіївському міському центрі зайнятості, які є соціальними партнерами ЦСССДМ. Робота проводилась з отримувачами послуг, які стоять в центрі зайнятості на обліку. Фахівець Центру розповіла про такі сімейні форми виховання, як прийомна сім’я, патронатна сім’я та сім’ї опікунів піклувальників. Усім учасникам були роздані інформаційні листівки.

Детальніше...

Міська рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Сьогодні в приміщенні військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області, під головуванням заступника керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області Сергієм Легеньким відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

      В.о. директора КНП АЦМЛ Віталій Ситник доповів про стан охоплення дитячого населення туберкулінодіагностикою, вакцинацією та ревакцинацією БЦЖ за останні 9 місяців. Також одним з питань на порядку денному було питання про забезпечення лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДОМ.

      Члени комісії доповіли про проведену профілактичну роботу за ІІІ квартал 2020 року.

Детальніше...