Соціальна справедливість

Психолог Авдіївського міського центру соціальних служб продовжує роботу в консультаційному пункті для суб’єктів Авдіївського міського сектору пробації – осуджених без позбавлення волі.

Цього понеділка психологом Центру проведено роботу з суб’єктами пробації молодіжного віку, охоплено 4 осуджених особи. Порушена наступна тема: «Соціальна справедливість: поняття гендерної рівності». З осудженими обговорені складові забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в Україні, поняття гендерної політики, правове забезпечення гендерної рівності. За даним напрямком усім учасникам обговорення були розповсюджені інформаційні матеріали.
Щорічно 20 лютого відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. Саме цього дня у 1999 році відбулась міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає соціальна справедливість. За рішенням 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості, починаючи з 2009 року. В Україні 20 лютого також відзначається День соціальної справедливості, запроваджений за ініціативою ФПУ Указом Президента в 2011 році.
Соціальна справедливість – це невід'ємне природне право людини. Cфера застосовування цього поняття безмежна, вона охоплює політичні та економічні системи, закони, соціальні інститути, оцінки, судження, рішення, вчинки, життєві позиції людей.
Соціальна справедливість – це один із найцінніших здобутків будь-якого суспільства. Соціальний розвиток і соціальна справедливість необхідні для забезпечення та підтримання миру і безпеки всередині країни.