Заходи протидії поширенню ВІЛ/СНІД та туберкульозу узгодили в Авдіївці


Міська рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу під головуванням заступника керівника військово-цивільної адміністрації Авдіївки Сергія Легенького відбулась сьогодні, 14 січня.
Під час зустрічі обговорили виконання «Дорожньої карти з покращення послуг хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ та забезпечення їх сталості у місті Авдіївка на 2019-2021 роки» та статистичні дані міста щодо захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД за 2020 рік.

В.о. директора КНП «Авдіївська центральна міська лікарня» Віталій Ситник повідомив, що за 2020 рік на ВІЛ обстежено 823 особи. За цей період часу на Д-облік взято 50 осіб, з яких 35 – вперше виявлених (15 прибули з інших регіонів). 27 осіб за 2020 рік знято з цього обліку (у зв'язку зі смертю від захворювання, переїздом або відсутністю інфекції). Також, за інформацією Ситника, протягом минулого року зареєстровано 11 нових випадків ВІЛ/ТБ (первинних) та 2 рецидиви туберкульозу.
Директор Авдіївського міського центру соціальних служб Тетяна Куликовська доповіла про проведену профілактичну роботу у цьому напрямі.
Окрім цього, були озвучені проблемні питання щодо нестачі вакцин від деяких небезпечних захворювань і складність проходження флюорографічних обстежень для літніх людей. В рамках договору про співпрацю керівництвом МСЧ АКХЗ запропоновано вирішити питання спільного використання рентген-апарату даної установи.
По завершенню засідання ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу було прийнято рішення про подальше проведення та посилення превентивних заходів із протидії поширенню ВІЛ/СНІД та туберкульозу.