Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головною метою якого є привернути увагу суспільства до цієї хвороби.
За оновленими оціночними даними, на початок 2020 року в країні проживає 251 168 тисяч ВІЛ-позитивних людей і понад 80 тисяч (32%) з них не знають про свій статус.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на кінець 2019 року у світі проживало 38 мільйонів людей з ВІЛ, нових випадків інфікування у 2019 році - 1,7 мільйона осіб. За інформацією представництва ЮНЕЙДС, Україна знаходиться на другому місці у Східній Європі та Центральній Азії за кількістю людей, які живуть з ВІЛ, на першому місці – Росія (70% ЛЖВ регіону). Авдіївський міський центр соціальних служб постійно проводить роботу направлену на профілактику захворювання ВІЛ-інфекції/СНІДу серед отримувачів соціальних послуг. Родинам надається інформація про шляхи зараження, як уникнути зараження, хто є в групі ризику, розповсюджується друкований матеріал та контрацептиви серед родин, які опинилися у складних життєвих обставинах. ВІЛ або СНІД неможливо виявити за зовнішніми факторами. Хвороба протікає в крові, тому виявити її можна тільки за допомогою аналізу. Якщо людина має підозру на те що вона інфікована, вона може пройти анонімне тестування. Анонімне консультування та тестування - консультування та тестування без визначення відомостей щодо ідентифікації особи (паспортні дані: прізвище, ім'я, по батькові; дата народження; місце проживання, роботи або навчання тощо), без зазначення будь-яких даних, за якими може бути ідентифікована особа. У такому випадку ДКТ ( добровільне консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію) проводиться з використанням коду, який надається пацієнту для проходження консультування та тестування з отриманням його результатів. Пройти тест на ВІЛ-інфекцію не складно. За консультацією можна звернутись у кабінет «Довіри» (кабінет інфекційних захворювань) міської лікарні. Перш за все необхідно звернутися до лікаря, який обов'язково проведе з Вами дотестову консультацію, на якій визначиться з ризиками зараження ВІЛ, розповість про шляхи передачі і профілактику ВІЛ-інфекції. Після проходження тесту потрібно обов'язково забрати результати тесту і пройти післятестове консультування у лікаря.
За інформацією Центру соціальних служб