Як боротися з насиллям в дитячому середовищі

Авдіївський міський центр соціальних служб продовжує проводити профілактичну роботу з попередження девіантної поведінки серед дітей шкільного віку.
Сьогодні психолог Центру відвідала класну годину учнів 6-В класу Авдіївської загальноосвітньої школи №6. У ході спілкування з дітьми психолог розповіла школярам, як протидіяти насиллю та не допускати булінг у дитячому середовищі.
За основу спілкування з дітьми була узята ситуаційна гра. Дітям було запропоновано уявити себе в різних ситуаціях цькування та описати, що вони будуть робити. Наприклад: До дітей у клас прийшов новий учень. Йому важко дається навчання у перші дні в новому колективі. Тому деякі діти з нього насміхаються. Що ти зробиш у цій ситуації?

Діти працювали малими групами, кожна група отримала своє завдання і дуже активно взялися за його виконання. Хочемо зазначити, що діти знають як вести себе, якщо вони стали жертвою булінгу. Але гра показала те, що багато дітей виступають у ролі спостерігача, тому психолог Центру донесла про моральну відповідальність, яку несе спостерігач та розповіла, які кроки треба зробити щоб зупинити насилля.
Також було розглянуто декілька ситуацій, які доречі запропонували самі діти, про те як не стати жертвою насилля на вулиці. Школярі приводили приклади та ставили запитання: що робити, якщо до тебе звернулась незнайома людина від особи батьків; чи можна заходити до ліфту з незнайомцями; чи можуть жінки бути кривдниками та інш. Усі ці питання були розглянуті та складено алгоритм дій відповідно до ситуації.
Також дітям пояснили куди звертатися, якщо дитина стала жертвою або спостерігачем, як самому не стати дитиною-булером. Увесь клас отримав роздатковий матеріал на відповідну тему.

За інформацією Авдіївського міського центру соціальних служб