Робота з родинами опікунів/піклувальників

Психолог Авдіївського міського центру соціальних служб продовжує соціальний супровід родин в яких виховуються під опікою/піклуванням діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Найважчим зазвичай є перший рік перебування дитини в родині. Частіше за все опікун до кінця не розуміє, які проблеми чекають його після влаштування дитини в родину. Дорослі вважають що дитині достатньо дати тепле ліжко, гарячу їжу, забезпечити необхідним і дитина буде щаслива. Але завжди є «АЛЕ»!

Проблеми, як правило, починаються на 2-3 місяць перебування дитини в родині. Це відбувається коли дитина вже починає звикати до нової родини і проявляє себе справжню, показує свій характер, випробовує кордони дорослого. І саме тоді у дорослого, який узяв дитину на виховання, виникає багато питань, страхів, не розуміння чого так відбувається, адже «Я все роблю правильно». Скільки різних емоцій ми бачили і уявити важко.
Опікун просто не знає як себе вести в деяких ситуаціях. Починає винити себе та дитину в конфліктах забуваючи те, що дитина яка потрапила до родини, скоріше за все, раніше могла жила з батьками, які не займалися належним вихованням дитини і не пояснювали правил поведінки в соціумі. Можливо дитина бачила модель поведінки батьків, які пиячили та вели, м’яко кажучи, неправильний образ життя, також дитина могла жити з одним батьків якій хворів та помер від хвороби і все це на очах малечі.
Правда, такі сценарії життя складно уявляти? А як Ви вважаєте, чи важко таке пережити маленькій дівчинці чи хлопчику в реальності? Ось саме це ми і пояснюємо опікунам та допомагаємо пройти адаптацію дитини в родині, мінімізувати конфлікти та непорозуміння.
Кожна дитина повинна жити в родині де її люблять та поважають. Ніколи не відвертайтеся від своїх донечок та синочків, особливо тоді коли вони Вас потребують. Вміти переступати через гордість та образу щоб через деякий час дитина сказала Вам «ДЯКУЮ» - це дійсно перемога.
 
За інформацією Центру соціальних служб.