Сімейні форми виховання

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. «З родини йде життя людини», – говорить народна мудрість. Тут дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у великий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.
На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо. Зараз вже нікого не потрібно переконувати у тому, що виховання в умовах державних інституцій травмує дитину, різко змінює її долю, руйнує звичну систему взаємовідносин з навколишнім світом, робить неможливим реалізацію потенційних можливостей дитини.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування:
Усиновлення – це форма виховання, за якої дитина у правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновлювачів батьків, рідну сім’ю. І є безперечно найкращою для дитини.
Опіка -встановлюється над неповнолітніми дітьми віком до 14 років, піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми віком від 15 до 18 років.
Прийомна сім՚я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ять дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
Кандидати у прийомні батьки, батьки-вихователі повинні зібрати необхідні документи та пройти навчання в Донецькому обласному центрі соціальних служб.
За детальною інформацією звертайтеся до Авдіївського міського центру соціальних служб, який знаходиться за адресою: на вул. Молодіжна, буд. 7, 2 поверх, місто Авдіївка, Донецька область, тел. 0500735272.