РОЗПОЧАВ РОБОТУ «СПІВДІЯ-ХАБ» - ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ»

В Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія» (spivdiia.org.ua).

Платформу запустили Міністерство молоді та спорту України спільно з Координаційним штабом з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента України, Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерством розвитку громад та територій України.

Такий «Співдія-хаб» здійснює роботу і для мешканців Донецької області. Хаб функціонує за підтримки Дніпровської міської ради, Донецької облдержадміністрації, управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та Донецького обласного дитячо-молодіжного центру. Головний офіс «Співдія-хаб» - Донецька область знаходиться у м. Дніпро на базі Дніпровського міського молодіжного центру.

☝️Звернутися по допомогу можна за ☎️ гарячої лінії 1545.

Мешканцям Краматорська, Святогірська, Богородичного та Курахівської територіальної громади «Співдія-хабом» вже було передано першу гуманітарну допомогу.

На сьогодні до хабу надійшло вже понад 15 тисяч заявок від мешканців Донецької області. Це заявки на отримання продуктових та гігієнічних наборів. Після формування посилки будуть централізовано доставлені до Краматорська, а потім розвезені по територіальним громадам області.

🤔Як працює платформа?

На базі платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів. Верифіковані волонтери в режимі реального часу допомагають громадянам – збирають всі потреби та наявні ресурси, оперативно відправляють гуманітарну допомогу та медичні засоби тим, хто цього потребує найбільше, а саме: населенню та волонтерам, установам, що приймають вимушено переміщених осіб, шелтерам.

Найближчим часом на базі молодіжних центрів та громадських організацій будуть відкриті «Співдія Хаби» для більш швидкої взаємодії з потребуючими та створення додаткових соціальних сервісів.
«СпівДія» є ініціативою волонтерів та органів державної влади, що гарантує безпеку як надавачам, так і одержувачам допомоги.

🔶Яку допомогу залучають?

Гуманітарна допомога: їжа, засоби гігієни, одяг, матраци, побутова техніка тощо.
Медичні ресурси: ліки та устаткування.
Добровільна особиста та майнова допомога: волонтери, склади, транспорт.
Фінансова допомога: перерахування коштів на закупівлю необхідних ресурсів.
Сервісна допомога: водії-чоловіки призовного віку від 18 до 60 років, які перетинають кордон для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень, можуть подавати заявки для виїзду за кордон для перевезення гуманітарних вантажів.

🔻Як отримати або запропонувати допомогу?
Громадяни чи організації, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на сайті spivdiia.org.ua. Фахівці координаційного хабу зателефонують для підтвердження запиту. Заявки обробляються в порядку критичності та часу.
Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні чи медичні ресурси, можуть так само запропонувати допомогу, сконтактувавши через платформу з фахівцями координаційного хабу.

🔻Як допомогти в забезпеченні логістики?
Власники транспортних засобів, фізичні особи чи транспортні компанії можуть надати легкові автомобілі, фури, автобуси та мікроавтобуси, а також зареєструватися у якості водіїв для перевезення між країнами, в гарячі точки по своїй області, місту чи селу, а також у точки без активних бойових дій.

За інформацією ДонОДА.
Детальніше на сайті