ДО ВІДОМА МЕШКАНЦІВ АВДІЇВСЬКОЇ ТГ!!!!

Фіксація завданої шкоди вашому майну.

Незалежно від того, яким у фінальному варіанті буде механізм відшкодування шкоди, вже зараз власникам житла необхідно особливо відповідально поставитися до фіксації фактів знищення та пошкодження належного йому майна. Саме правильна фіксація таких фактів стане передумовою для того, щоб визначити розмір завданої шкоди та отримати компенсацію в подальшому. З огляду на наш досвід, ми розуміємо, що важливими є такі кроки:

Повідомлення правоохоронних та інших уповноважених органів.

Одразу після того, як стало відомо про подію, рекомендуємо якнайшвидше звернутися до органів поліції:
- усно (телефоном) з подальшим виїздом правоохоронних органів на місце і складанням протоколу огляду місця події;
- письмово (електронною поштою або шляхом подання заяви про вчинення кримінального правопорушення).
Після фіксування факту події правоохоронні органи зобов'язані видати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі, якщо до усунення наслідків бойових дій долучались фахівці ДСНС є можливість звернутися до органів Державної служби з надзвичайних ситуацій. За результатами виїзду на місце події органи ДСНС складають документ, що засвідчує відповідні пошкодження, наприклад, акт про пожежу.

 Вказані документи також можуть долучатися для складання відповідного акту в подальшому.
 
Фіксація стану майна.

Щоб належно відобразити стан майна, рекомендуємо:

-Здійснити відео та фотозйомку майна «до» та «після» події (за можливістю)
Особливо корисно буде для порівняння віднайти фото та відео зйомки майна у звичайному стані, до будь-яких пошкоджень.
-Для складання довідки про факт пошкодження або знищення майна уповноваженим органам у подальшому, надати інформацію про подію та зібрані докази надіславши до онлайн ресурсу Авдіївської міської військової адміністрації  за посиланням:
(При введені інформації з персонального комп’ютеру буває не вдається завантажити фотографії. Якщо трапилась дана помилка, спробуйте заповнити форму через мобільний пристрій).

Зберігання матеріалів та публікацій.

 -Додатково до всіх описаних кроків рекомендуємо зберігати:
- будь-які матеріали онлайнових та офлайнових засобів масової інформації;
- документи, повідомлення та публікації органів державної влади та місцевого самоврядування, військового командування, військових адміністрацій інших уповноважених органів щодо фактів обстрілів, бомбардувань території, де розташоване ваше майно
- публікації в соцмережах щодо подій, пов'язаних із пошкодженням або знищенням вашого майна (окремі пости, скріншоти).

Всі ці матеріали та публікації зможуть додатково підтвердити час, обставини та, можливо, дійсні причини завданої шкоди майну.
Крім того, за можливості потрібно зробити електронні копії документів та зберегти їх на сервісах зберігання файлів (Google Drive, Dropbox тощо).

Вкотре нагадуємо, що можливість отримати паперові довідки про пошкодження/ руйнування житла чи об’єктів інфраструктури буде можливо після завершення воєнного стану та відновлення роботи військової адміністрації у повному обсязі.

У разі виникнення питань можете зв’язатися з фахівцями Авдіївської міської ВА за номером 0951639081, також ви маєте можливість звернутись за допомогою офіційного сайту mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.