В АВДІЇВЦІ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІСТОРІЇ ТА МАЙБУТНЬОГО ДОНЕЧЧИНИ

У Народному музеї історії міста Авдіївка відбулася панельна дискусія «Донеччина - перша лінія боротьби за Незалежність», присвячена Дню Соборності України.
Учасниками заходу стали заступники керівника Авдіївської міської ВЦА Сергій Легенький та Юлія Котова, представники громадськості, вчителі історії, учні старших класів, а також запрошені спікери: політолог Станіслав Федорчук, учасник Донецького Євромайдану Максим Потапчук, письменниця Олена Стяжкіна, культуролог і краєзнавець Дмитро Білько та історик.

    На думку модератора, директорки музею Тетяни Переверзєвої, тема сьогоднішньої панельної дискусії - контраверсійна. Кожне з обговорюваних питань щодо здобуття Україною Незалежності через важливі політичні, культурні  та соціальні процеси на Донеччині стало для учасників як відкриттям, так і спротивом. Адже озвучені історичні факти та документи змінили уявлення про історію рідного краю та вплинули на громадянську позицію й усвідомлення власного шляху у розвитку проєкту Донеччини майбутнього.
«Закликаю всіх вивчати історію. І не тільки вивчати, але й шукати шляхи  її розуміння та впливу на майбутні перемоги українського народу», - підсумувала Тетяна Вікторівна.