В АВДІЇВЦІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ

Сьогодні під головуванням заступника керівника Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Сергія Легенького відбулось засідання міської Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Заступник директора КНП «Авдіївська центральна міська лікарня» Віталій Ситник та головний лікар МСЧ ПрАТ АКХЗ Сергій Хілай надали статистичні дані по захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД за 2021 рік. Заступник голови Ради, директор Авдіївського міського центру соціальних служб Тетяна Куликовська доповіла про профілактичну роботу, яка постійно ведеться у громаді службами та організаціями міста.

Станом на 1 січня 2022 року в кабінеті довіри на Д-обліку знаходиться 249 осіб, з них 10 дітей. Протягом 2021 року методом ІФА та експрес тестами на ВІЛ обстежили 631 особу. На Д-облік взято 29 осіб, з них 20 - вперше виявлених (9 осіб прибули з інших регіонів України).

Знято з Д-обліку за 2021 рік 27 осіб, з них 14 – переїзд до інших регіонів, 10 – смерть (3 - через ВІЛ інфекцію, 7 – внаслідок інших хвороб).

Обстежено ЦФГОГК 239 осіб, зареєстровано 7 нових випадків ВІЛ/ТБ за 2021 рік – первинних, рецидиви відсутні.

Станом на 1 січня 2022 року АРТ терапію отримують 126 осіб, з них 29 розпочали терапію з початку 2021 року, 2 особи отримують АРТ на інших сайтах (ОХМАТДИТ).

В МСЧ ПРАТ «АКХЗ» щорічно проводяться цифрові рентген обстеження на апараті рентгенодіагностики КРДЦ-АЛЬФА. У 2021 році обстеженню підлягає 3592 особи, за 12 місяців 2021 року обстежили 3294 працівника підприємства, що складає 92 % зі 100 %.

З метою профілактики та попередження поширення випадків захворювання ВІЛ/СНІДом проводяться індивідуальні бесіди з пацієнтами на прийомі у цехового терапевта. При підозрі на випадок зараження пацієнта направляють на дообстеження в кабінет довіри КНП «АЦМЛ».

Також Сергій Хілай зазначив, що на початку року військові волонтери надали до МСЧ ПРАТ «АКХЗ» експрес тести, частину яких було передано до КНП «АЦМЛ». Завдяки цим тестам було виявлено дві інфіковані особи, які наразі проходять курс лікування.

У 2022 році продовжуємо роботу Ради задля добробуту Авдіївської громади.