«Автобус №136»


автор: Олексій Бака, м. Київ (рідне місто - Авдіївка), 2021 р.
Адреса: вул. Гагаріна, 16

На муралі зображено автобус маршруту № 136, який раніше курсував між Авдіївкою та Донецьком (кафе «Кокс»- АС «Критий ринок»)

«Для мене це було значущим проєктом, адже перші свої роботи зробив саме в Авдіївці та вже тоді наївно мріяв намалювати щось важливе для міста»,-зазначив сам художник.

«136-й автобус ходив маршрутом Донецьк-Авдіївка. Місцеві досі називають його #стотрик. Маршрут припинив своє існування у 2014-му, після бомбардування аеропорту. У процесі роботи помічав дітей із мамами, які питали у дорослих «а що це дядько за автобус намалював». Задумався, що діти, які не застали цей маршрут, уже можуть піти до школи,- поділився думками Олексій Бака в інтерв’ю виданню «Вчасно».- Поїздка була сповнена важливих для мене зустрічей та ностальгії. Але загалом радий, що поїхав».

Проект «Алея муралів» реалізовано ГО «Сила ідей» (м. Авдіївка) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції та за підтримки Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації.