16 днів проти насилля

Авдіївський міський центр соціальних служб долучився до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проходить з 25 листопада та продовжується до 10 грудня.

Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми; - формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

З початку акції психолог Авдіївського міського центру соціальних служб проводила інформаційно-просвітницьку роботу у школах міста № 2 та № 6. Було охоплено учнів сьомих класів. У ЗОШ № 2 під час заходу психологом Центру та соціальним педагогом школи підіймалися проблеми булінгу в школах, на вулиці, у мережі Інтернет, також порушувалися питання насильства в сім’ї та гендерної рівності. Діти приймали активну участь у дискусії і мали власний погляд майже на кожну ситуацію, яка наводилася у приклад. Авдіївським міським центром соціальних служб було передано інформаційні матеріали навчальному закладу, для їх розміщення на інформаційних стендах школи.

У ЗОШ № 6 дітям було показано презентацію «16 днів проти насильства», яка після перегляду жваво обговорювалася присутніми. Психолог Центру наводила різні життєві ситуації, а діти визначали, який вид насилля відображає кожна ситуація.

На базі Покровського міського сектору № 1 філії Державної установи "Центру пробації" в Донецькій області, було проведено профілактичну роботу психологом Центру, за темою: «Насилля в родині та насилля за ознакою статі». Осудженим особам надано друкований матеріал за відповідним напрямом, в якому зазначені телефони гарячих ліній та алгоритм дій для постраждалих від насилля.

Родинам, які опинились у складних життєвих обставинах та знаходяться під соціальним супроводом Центру, надано консультації про запобігання та протидію домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Такі самі консультації надавалися родинам в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Фахівці, які супроводжують родини, надали роз’яснення дорослим членам родин про недопущення насильства відносно малолітніх дітей.

Також фахівці Центру прийняли участь у круглому столі в режимі онлайн за темою: «Міжвідомча взаємодія у наданні допомоги дітям і сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах з приводу насильства в сім’ї», який було організовано Донецьким обласним центром соціальних служб.

На інформаційному стенді Центру розміщено матеріал, в якому висвітлені види насилля, ознаки, хто знаходиться в зоні ризику, як на ранніх стадіях розпізнати кривдника. Також розміщено телефони гарячих ліній та контактні дані служб міста, які допомагають постраждалим від насилля.

Робота за даним напрямком продовжується.