Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом
СНІД в Україні: статистика на 01.12.2021
- 12626 випадків ВІЛ-інфекції зафіксовані в Україні за січень - жовтень 2021 року згідно з даними Центру громадського здоров'я МОЗ України.
- 3496 випадків СНІДу та 1584 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців, що проживають в Україні.

ВІЛ або СНІД неможливо виявити за зовнішніми факторами. Хвороба протікає в крові, тому виявити її можна тільки за допомогою аналізу.

Якщо людина має підозру на те що вона інфікована, вона може пройти анонімне тестування. Анонімне консультування та тестування - консультування та тестування без визначення відомостей щодо ідентифікації особи (паспортні дані: прізвище, ім'я, по батькові; дата народження; місце проживання, роботи або навчання тощо), без зазначення будь-яких даних, за якими може бути ідентифікована особа. У такому випадку ДКТ ( добровільне консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію) проводиться з використанням коду, який надається пацієнту для проходження консультування та тестування з отриманням його результатів.

Пройти тест на ВІЛ-інфекцію не складно. За консультацією можна звернутись у кабінет «Довіри» (кабінет інфекційних захворювань) міської лікарні. Перш за все необхідно звернутися до лікаря, який обов'язково проведе з Вами дотестову консультацію, на якій визначиться з ризиками зараження ВІЛ, розповість про шляхи передачі і профілактику ВІЛ-інфекції. Після проходження тесту потрібно обов'язково забрати результати тесту і пройти післятестове консультування у лікаря.

Авдіївський міський центр соціальних служб веде постійну роботу направлену на профілактику захворювання ВІЛ-інфекції/СНІДу серед отримувачів соціальних послуг. Родинам надається інформація про шляхи зараження, як убезпечити себе, хто є в групі ризику, розповсюджується інформаційний матеріал.

Також сьогодні було проведено вуличну акцію «Що ти знаєш про СНІД?». Фахівці Центру провели опитування серед мешканців міста щодо їх обізнаності про цю хворобу. Розповсюджувалися листівки з інформацією про шляхи зараження та міфи про зараження СНІДом.
За інформацією Авдіївського міського центру соціальних служб