АВДІЇВСЬКУ МОЛОДЬ ПОЗНАЙОМИЛИ З ГАСТРОНОМІЧНИМИ ТРАДИЦІЯМИ РІДНОГО МІСТА

Навіщо  сучасній молоді, яка живе в часі високих технологій, знання про культурне надбання своїх предків? Разом з учнями 6 класу загальноосвітньої школи 2 ( Дмитро Сніцар) шукали відповідь на це питання в Народному музеї історії міста Авдіївки під час зустрічі- дегустації.

Більшість дітей вперше дізнались про таке поняття, як «нематеріальна культурна спадщина» та про існування в нашому місті своєрідної «фішки»- Авдіївської каші.

Під час презентації говорили про те, що нематеріальна культурна спадщина – музика, ремесла, звичаї, обряди, повір’я, казки – є найважливішою ланкою національного коду та самоідентифікації спільнот. Саме нематеріальна культурна спадщина потребує особливого захисту й охорони, бо вона є більш вразливою у порівнянні з матеріальними виявами культури.

Велике зацікавлення у дітей викликала історія про пошук місцевого елементу нематеріальної культурної спадщини та його дослідження, про представлення Авдіївської каші на міжнародній банерній виставці «Охорона традиційних ремесел і мистецтв як запорука миру» (ця виставка експонувалась на території України, Білорусі, Північної Македонії, Колумбії). З цікавістю гості заходу знайомились з рецептом приготування каші. І найбільш очікуваним  моментом, звичайно, стала дегустація Авдіївської каші. «Смачно!», «Дуже смачно!», «Можна ще трошки?!»- ці слова були найкращим визнанням того, що наша авдіївська гастрономічна перлина дійсно неперевершена за своїми смаковими властивостями.

По завершенні зустрічі домовились з дітьми, що вони проведуть дослідження, чи побутує Авдіївська каша в кулінарних традиціях їхніх родин, знайомих, друзів.