СПРОБУЙТЕ ПРИГОТУВАТИ АВДІЇВСЬКУ КАШУ

4 листопада відзначається день заснування ЮНЕСКО (UNESCO) — Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). Саме в цей день, 4 листопада 1946 року, набрав чинності (після ратифікації двадцятьма країнами) Статут організації, підписаний 16 листопада 1945 р. представниками 44 держав на установчій конференції у Лондоні.

Програми ЮНЕСКО спрямовані на доступ до освіти, міжнародну наукову співпрацю, збереження і захист об’єктів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, вільне поширення інформації тощо. Станом на 2020 рік шість українських культурних об’єктів і один природний належать до Списку всесвітньої спадщини, три елементи внесено до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства.

У 2008 році Україна приєдналася до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, яка була прийнята ЮНЕСКО у 2003 році.

Нематеріальна культурна спадщина відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні ідентичності окремої соціальної групи та особистості. Елемент нематеріальної культурної спадщини Авдіївської міської територіальної громади «Звичай і технологія приготування святкової та поминальної каші у місті Авдіївка Донецької області» включений до обласного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

Спробуйте і Ви приготувати Авдіївську кашу за рецептом місцевих майстринь. Якщо у Вас зберігся родинний рецепт гагайської каші, діліться ним під цим постом, або завітайте до Народного музею історії міста Авдіївки, щоб поділитися гастрономічними історіями.

http://surl.li/aotgh

http://surl.li/aousm