Ратифікація Стамбульської конвенції

25 жовтня 2021 року, за ініціативи ГО «Український жіночий фонд», ГО «Ла Страда-Україна» та за участю Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, відбувся тематичний онлайн-захід, в ході якого відбулося представлення публікації «Що сказати тим, хто має сумніви в необхідності ратифікації Стамбульської конвенції?», а також обговорення можливих подальших кроків з підтримки ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, адвокаційних ініціатив громадських жіночих організацій та їх потенціалу в посиленні національних механізмів забезпечення ґендерної рівності.

Також 26 жовтня 2021 року ГО «Ла Страда-Україна» у співпраці з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко провели онлайн-дискусію «Як ратифікація Стамбульської конвенції посилить захист постраждалих від ґендерно зумовленого насильства в Україні».

Участь в дискусіях узяли близько 250 осіб, серед них були народні депутати України, депутати місцевих рад, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представники/ці правоохоронних органів, академічної спільноти та громадських організацій. Від Авдіївської ОТГ участь в онлайн-заходах узяли директор Авдіївського міського центру соціальних служб Тетяна Куликовська та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Олексій Кравченко.

Стамбульська конвенція – дуже молодий документ. Цього року у Страсбурзі святкували 10 років від її підписання першими державами-членами Ради Європи, а набула чинності вона ще пізніше – у серпні-2014. Відтоді її підписали 45 держав, але ратифікували лише 34.

Про що Конвенція? Про запобігання та боротьбу з домашнім насильством та насильством стосовно жінок. Зміст Конвенції розгортається навколо двох основних принципів: захисту постраждалих від насильства та покарання кривдників.
З презентацією «Що сказати тим, хто має сумніви в необхідності ратифікації Стамбульської конвенції?» ви можете ознайомитися за посиланням нижче

За інформацією Центру соціальних служб