ІНФОРМАЦІЯ щодо виконання ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища за 2021 рік

Збереження та охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів є особливо важливими питаннями i невід’ємною частиною соціального та економічного розвитку території Авдіївської міської територіальної громади, забезпечення екологічної безпеки для населення.

Залишок коштів міського фонду охорони навколишнього природнього середовища (ФОНПС) станом на 01.01.2021 року складає 14 756 623,92 грн. Фактично за 2021 рік до міського ФОПНС надійшло 2 336 738,24 грн. частини екологічного податку.
З метою концентрації коштів і цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, які спрямовані на запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища, у тому числі фінансування наукових досліджень з цих питань, а також заходів для зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров’я населення та заходів, пов’язаних із впровадженням економічного механізму забезпечення охорони навколишнього природного середовища протягом 2021 року Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація Покровського району Донецької області продовжувала впроваджувати природоохоронні заходи, а саме:

Заходи з озеленення міста:
Комунальним підприємством «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради придбано 869 одиниць зелених насаджень (дерев та кущів).
Заходи з раціонального використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів:
Комунальним підприємством «Служба єдиного замовника» Авдіївської міської ради придбано:
113 контейнерів (13 одиниць, об’ємом 1,1 м³, та 100 одиниць, об’ємом 0,55м³), та 2 од. об’ємом 20 м³ для сміттєвоза з системою мультиліфт;
придбано машини для збору, транспортування побутових та інших відходів, а саме: навантажувач, самоскид та сміттєвоз із заднім завантаженням;
проведено роботи з розробки проєктно-кошторисної документації та побудовано майданчики для ТПВ за об’єктом: «Будівництво контейнерного майданчику для ТПВ в районі 9-го кварталу, житловий будинок № 27 біля бойлерної № 2» та за об’єктом: «Будівництво контейнерного майданчику для ТПВ в районі кварталу Ювілейний, житлові будинки № 2,3,10 у м.Авдіївка»;
придбано обладнання для збору та перероблення, знешкодження відходів розчищення зелених насаджень;
з метою забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів саме використаних автомобільних шин укладено договір з ТОВ "ПОЛЕКОЗАХИСТ", перевезено 35 тон використаних шин.

Заходи з моніторингу охорони навколишнього природнього середовища:
Авдіївською міською військово-цивільною адміністрацією Покровського району Донецької області:
з метою здійснення контролю за забрудненням атмосферного повітря на території міста укладено договори про надання послуг з проведення досліджень стану атмосферного повітря. Так, в червні поточного року проведено дослідження атмосферного повітря Комунальним підприємством «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель», у листопаді 2021 року чергове дослідження атмосферного повітря проведено «Центр моніторингу довкілля»;
проведена стратегічна екологічна оцінка (договір з Громадською організацією «Стратегічний екологічний моніторинг та оцінка»).

Фактичні витрати на реалізацію виконання природоохоронних заходів за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища за січень – грудень 2021 року складають 10 117,4 тис.грн.

Заходи, які включені до Планів природоохоронних заходів міського фонду охорони навколишнього природнього середовища на 2021 рік відповідають Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, відповідно до постанови КМУ від 17 вересня 1996 року № 1147 (із змінами).

Для ефективного вирішення екологічних проблем військово-цивільна адміністрація міста Авдіївка Донецької області і надалі вважає необхідним виходити з принципу першочерговості виконання природоохоронних заходів та передбачає у подальшому співфінансування за рахунок коштів усіх фондів при їх плануванні.